top of page

TCHOUKBALL DO ŠKOL

Untitled.jpg

Neváhejte a požádejte

Českou asociaci tchoukballu o ukázkovou hodinu, školení učitelů či jinou podporu tchoukballu na Vaší škole.

Zapojte se do sítě kontaktních škol

Tchoukball do škol!

Tchoukball do škol!  je projekt České asociace tchoukballu, který má za cíl přiblížit tchoukball studentům a učitelům základních a středních škol a pomoci zavést tchoukball do běžných hodin školní tělesné výchovy.

 

Skrze kontaktní školy pak pomáháme rozšířit okruh spolupracujících institucí a jejich tchoukballový rozvoj a participaci v meziškolských utkáních. 

Proč je tchoukball vhodný do školní TV?

Díky speciálně navrženým pravidlům nutí tchoukball hráče při hře kooperovat. Bez vzájemné spolupráce je totiž téměř nemožné dosáhnout bodu. Při hře se tak uplatní všichni hráči bez rozdílu věku, výšky či pohlaví.

 

Každý může být užitečný a každý má ve hře své místo neboť každý může dát bod, nebo naopak bodu protihráče zabránit tím, že chytí odražený míč od konstrukce. Narozdíl od jiných sportovních kontaktních míčových her tak není tchoukball jen hrou několika nějlepších či nejsilnějších, ale k tomu, aby měl tým úspěch, musí naplno využít všech svých hráčů.

Tchoukballová pravidla tak podporují spolupráci a eliminují agresivitu a potenciální zranění. Tchoukball tak narozdíl o jiných sportů ve větší míře představuje nástroj k harmonizaci vzájemných vztahů mezi spoluhráči a společnosti jako takové. 

Tchoukball je hlavně ...

- spolupráce

- neagresivita

- plné využití i nejslabšího či nejmenšího v týmu

- pravidla neumožňují záměrný střet protihráčů a tudíž eleminují    potenciální zranění

- plné využití herních dovedností a fyzické kondice

- sportování na principu fair-play

bottom of page