Výsledky Czech Open

Czech Open 2015

Kompletní výsledky 

CZECH OPEN 2015

1.místo - TBC Limeta Lomnice

2.místo - Ursus Rybnik I (Pl)

3.místo - Tchoukball Phonix (At)

4.místo - TBC Pšouci Praha S

5.místo - Rumcajska Jičín

6.místo - TBC Čukvala Ústí nad Labem

7.místo - Ursus Rybnik II (Pl)

8.místo - TBC Pšouci Praha D

 

MČR 2015

1.místo - TBC Limeta Lomnice

2.místo - TBC Pšouci Praha S

3.místo - Čukvala Ústí nad Labem

4.místo - TBC Pšouci Praha D

 

pavouk  -  podrobné tabulky  - výsledky jednotlivých zápasů

 

 

Czech Open 2014

Národní šampionát v tchoukballu Czech Open vyhrála TBC Limeta Lomnice a opět se projevila stoupající vyrovnanost jednotlivých tchoukballových týmů v České republice.

Víkend 18. až 19. ledna patřil opět tomu nejlepšímu tchoukballu, který je možné v České republice vidět. Kromě osmi českých týmů se turnaje zúčastnil i jeden tým ze sousedního Německa. Předně se tento turnaj stal porovnáním aktuální hráčské formy, kterou týmy musely prokázat v náročném turnaji. Zápasové klání bylo totiž dvoudenní a celkem bylo odehráno 36 zápasů. Hrálo se systémem každý s každým, přičemž délka jednoho zápasu byla 3 x 12 minut. Časová náročnost turnaje vyzkoušela tedy kromě jiného i hráčskou vytrvalost. Velkou poklonu je v tomto směru nutno sklonit týmu Juniors, který absolvoval všech osm zápasů v jeden den a ani v posledním zápasu nepolevil a naopak to vypadalo, že hraje s novou energií. Jak se později ukázalo, právě jejich poslední zápas s německým týmem Joung and Old znamenal rozhodující moment v pořadí mezi těmito týmy. Tým Juniors si tímto vybojoval celkovou sedmou příčku. Německý tým Young and Old zakončil turnaj jedním vítězstvím a patří mu místo osmé. Na místě devátém se umístili nadějní sportovci a „služebně“ nejmladší tchoukballisté z týmu Lempls.

Týmy z Prahy a Ústí nad Labem si pak rozdělily pozice mezi čtvrtým až šestým místem. Zajímavé momenty přinesla hra a následné výsledky nejenom v podobě šestého místa Kuloblesků z Ústí nad Labem, ale i příklad remízy mezi pražskými týmy TBC Pšouků A a B. Doposavad byli favority vzájemných derby hráči Pšouků B. Během tohoto turnaje se ale hráči Pšouků A postarali o napínavý zápas, který skončil remízou. Vzhledem k vývoji v dalších zápasech skončili Pražané se stejnými výsledky a rozhodovalo o jejich konečném pořadí skóre ve všech zápasech odehraných v turnaji. Rozdílem ve skóre čtvrté místo vybojoval tým TBC Pšouci Praha A  a pozice pátá patřila týmu TBC Pšouci Praha B. Únava a tím možná i ne zcela vyrovnané výsledky během jednotlivých zápasů byly Kulobleskům osudné a znamenaly pro ně již zmíněné šesté místo. U ústeckých hráčů nemůžeme ale opomenout velmi dobré výsledky, kdy předvedli vysoké nasazení jak například s Rumcajskou Jičín, se kterou remizovali, tak i s týmem Joker´s Tchoukers, se kterými prohráli o pouhý bod.

Medailové pozice pak patřily týmům, které jsou držiteli mistrovských ligových titulů či titulů mistra České republiky v beach tchoukballu. Bez ztráty zápasu a s maximálním možným počtem získaných zápasových bodů v turnaji zvítězili hráči a hráčky TBC Limety Lomnice. Výborná sladěnost tohoto týmů dominovala celým turnajem a borcům v zelených barvách tak přinesla příčku nejvyšší. „Rivalové“ minulého ročníku České tchoukballové extraligy Rumcajska Jičín a Joker´s Tchoukers sehráli napínavý zápas, a to od první minuty. V poslední minutě se Rumcajsům z Jičína podařilo dostat do jednobodového rozdílu. Joker´s si však své vítězství, a tím pádem druhou pozici v turnaji, nenechali vzít. Třetí místo tak v konečném součtu náleží Rumcajsce Jičín.