RIMINI 2014 - Itálie

BEACH TCHOUKBALLOVÝ FESTIVAL v italském RIMINI

10.-11. května 2014

Tradiční a především největší svátek beach tchoukballu se i letos uskutečnil v italském letovisku Rimini na písečných a nekonečkných plážích. Tentokrát Češi vyrazili do Itálie se šesti týmy a s očekáváním krásné hry a dobrého výsledku. Vyšlo obojí a především juniorský tým v Rimini zazářil.

Do turnajové kategorie juniorů do devatenácti let (U19) přivezla česká výprava šest nadějných superkluků, kteří si říkají Czech Young Smart and Beautiful. Byť byli nejmladším týmem a několik z nich by mohlo hrát ještě za mladší kategorii do 14 let, tak i tak přehrávali většinu soupeřů pěknou hrou a v konečném pořadí se umístili na 7. místě. To vše v konkurenci dalších 22 týmů.

Turnaj OPEN s 85 startujícími mužstvy se opět vyznačoval různorodostí složení týmů, které se lišily jak herním výkonem, tak i zevnějškem J. České a hlavně krásné holky z týmu Prciny Praha uchvátili celé italské pobřeží a vybojovali 66. příčku. Druhý ryze mužský tým TBC Pšouci Praha přehrál několik týmů navíc a skončil na místě 32..

SLAM – turnaj nejlepších týmů se tento rok mohl pyšnit hned několika českými týmy. Nejlépe mezi Čechy dohrála tým TBC Limeta Lomnice, který byl sedmý. Mezinárodní tým složený ze čtyř Pšouků z Prahy, dvou Brazilců a jednoho Itala pak skončil na dobrém 14. místě a na místě patnáctém z osmnácti hrajících skončil tým Rumcajsky Jičín.

 

A jaké dojmy měly z Rimini jednotlivé týmy?

Czech Young Smart and Beautiful: „Čekali jsme horší umístění, ale jelikož jsme byli tým s nejnižším věkovým průměrem, tak to bereme jako úspěch.“

Prciny Praha: „V příštím týdnu očekávejte „fanpejč“ s přílivem tisíců milostných vzkazů. Se stým „lajkem“ půjdeme týmově na večeři.“

TBC Pšouci Praha (OPEN): „Gratulujeme DaŇákovi k jeho prďáckejm výkonům i v tak pokročilém věku (25).“

TBC Limeta Lomnice: „Jednoznačně nejlepší beach tchoukballový festival ve střední Itálii v okolí Rimini.“

TBC Pšouci Praha (SLAM): „ Jako první interkontinentální tým jsme se umístili na krásném 14. místě. Děkujeme. Grazie. Obrigado.

Rumcajska Jičín: Písek máme všude! Největším překvapením bylo, že Jirka pískal tři zápasy J

 

TCHOUKU FANDÍME !!!