Reprezentační utkání

 

Reprezentační utkání

 

 

Tchoukball Geneva Indoors – Nations Cup – 18-20.12.2016

 

Muži obsadili 5. místo, když porazili dvakrát Francii, ale ani jeden z italských ani švýcarských týmů porazit nedokázali.

 

Tým žen zvítězil v zápase s Itálií B a vybojoval 4. místo za Švýcarskem, Taiwanem a Itálií A.

 

 

 

Mistrovství Evropy, Jičín 29.7.-7.8. 2016

 

Muži -  6. místo

 

Ženy - 4. místo

 

Junioři (do 18 let) - 4. místo

 

Chlapci (do 15 let) - 5.místo

 

Chlapci (do 12 let) - 1. místo

 

 

 

Tchoukball Geneva Indoors – Nations Cup – 18.-20.12.2015

 

Muži obsadili 9. místo z celkového počtu 20 týmů. V porovnání evropských států to bylo místo čtvrté, protože pouze 3 evropské státy měly tým před českou reprezentací.

 

Muži prohráli nejdříve se Švýcarskem B (což je nakonec stálo postup do čtvrtfinále). V boji o 9. místo však porazili týmy Německa a Velké Británie.

 

 

 

Nations tournament, Erfurt – 20-21.6.2015

 

 

 

České národní výběry se vydaly do Erfurtu poměřit síly s nejlepšími týmy Evropy. Ve dvoudenním turnaji odehrály české týmy celkem 11 zápasů. Muži do turnaje nevstoupili zrovna přesvědčivým výkonem proti vice-mistrům Evropy z Itálie, ale poté začali předvádět nejlepší tchoukball a zvládli uhrát remízu s borci ze Švýcarska, kolébkou tchoukballu, a porazit oba německé týmy B i A, což jim zajistilo krásné druhé místo v tabulce. Druhý den muži v odvetě podlehli nejdříve domácímu výběru Německa těsným rozdílem 5 bodů. V boji o třetí místo i podruhé však dokázali zaskočit favorita ze Švýcarska a zvítězit o pouhé dva body. Tato historicky první výhra české reprezentace nad Švýcarskem je důkazem zvyšující se úrovně a konkurenceschopnosti tchoukballu a pro spoustu hráčů odměnou za dřinu, kterou hře věnovali.

 

 

 

Ženský národní výběr byl v porovnání s týmem z mistrovství Evropy 2014 oslaben o několik klíčových hráček, které čekaly mateřské povinnosti. Šanci proto dostaly nové tváře, které do Erfurtu jely především sbírat mezinárodní zkušenosti. Holky předvedly bojovný výkon a přestože všechny 4 zápasy prohrály, tak za svoji hru obdržely cenu fair-play od pořadatelů.

 

 

Výsledky - Muži:

 

Česká republika – Itálie 47:66

Česká republika – Švýcarsko 56:56

Česká republika – Německo B 76:41

Česká republika – Německo A 59:52

Česká republika – Německo A 56:61

Česká republika – Švýcarsko 64:62

 

Výsledky – Ženy:

 

Česká republika – Německo 36:56

Česká republika – Švýcarsko 34:70

Česká republika – Itálie 39:58

Česká republika – Rakousko 38:64

 

 

 

Praha 24.-25.1.2015 - Reprezentační zápas s Polskem

Při příležitostí Czech open 2015 se podařilo uspořádat taktéž přátelské utkání česko - polské reprezenatce, a to jak v kategorii mužů, tak žen.

Vítězství obou českých týmů přineslo další cenné body do mezinárodního žebříčku pro české barvy a další cenné zkušenosti v reprezentační přípravě.

Česko-Polsko muži  59-40

Česko-Polsko ženy  44-34

 

ERFURT 2013 - Reprezentační zápas s Německem

Při příležitosti Německého šmapionátu v tchoukballu v Erfurtu proběhl také zápas České reprezentace s Německem. V konečném součtu podlehl český tým Německu 54:51. Odkaz na zprávu v Thüringen Allgemaine: http://www.thueringer-allgemeine.de/startseite/detail/-/specific/Deutsche-Meisterschaft-und-Laenderspiel-im-Tchoukball-in-Erfurt-715140788 

Reprezentace hrála v následujícím složení: Dominik Šimůnek, Jitka Šimůnková, Jaroslav Řezníček, Lukáš Buzo, Jan Svoboda, David Kořan, Jaromír Macoun, Jaroslav Damašek, Štěpán Vele, Ladislav Bláha st., Ladislav Bláha ml., Petr Řezníček